SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ

Jako každým rokem i letos zahájil sbor dobrovolných hasičů v Osvětimanech svoji činnost Hasičským bálem, který se letos konal již počtvrté. Bál byl opět našlapán scénkami, bohatou tombolou, zábavou až do ranních hodin a my doufáme, že se Vám všem na našem bále líbilo.

Po pilných jarních trénincích našich soutěžních týmů jsme se vydali na okrskovou soutěž do Újezdce. Za velkého vedra, ale s o to větším nadšením se naše týmy – a to jak ženský, tak mužský, poprali hrdě se svou konkurencí a oba týmy skončili shodně na pěkném druhém místě.

Jako každým rokem i letos jsme se ujali stavění Máje na náměstí. Za opravdu velké účasti našich spoluobčanů, kterých bylo opravdu „plné“ náměstí a za doprovodu Mladé cimbálové muziky se Máj opět postavila, aby se mohla hrdě tyčit nad Osvětimany.

V průběhu jara jsme zařizovali vše potřebné ohledně vybavení novými uniformami, ale o tom více v samostatném článku.

Bývá již dobrým zvykem, že dětský den osvětimanští hasiči tráví ve Vřesovicích. I letos jsme přijali nabídku od vřesovských „Babulí“ a na dětský den, tentokrát ve stylu známé televizní pevnosti Boyard jsme přijeli. Dětí bylo nespočet a nejnom děti, ale i my si parádně celý den užili.

Letos poprvé, ale snad ne naposledy, jsme přivítali na hasičárně děti z MŠ Osvětimany. Děti měly možnost vidět a seznámit se s vybavením, zásahovými vozy, ale načerpat i atmosféru naší hasičské zbrojnice. Soudě dle jejich výrazů ve tvářích se u nás dětem líbilo, tak se za námi snad zase, za nějaký čas, na hasičku dorazí podívat.

Osvětimany letos měli tu čest, stát se jednou z obcí, kudy projížděl Slovácký pohár handicapovaných závodníků na hanbicích. Celá tato akce byla organizována ze Žeravic a místní hasiči byli požádání o pomoc se zajištěním provozu na silnicích. Celý závod proběhl úspěšně a bez komplikací, za což všem hasičů i organizátorům akce patří velké díky.

Uplynulé období bylo nejen pro sbor, ale i pro zásahovou jednotku dosti časově náročné. Proto je na místě poděkování jak hasičům a hasičkámza čas a věnované úsilí, tak i za toleranci a ochotu jejich rodinám.

Nastává léto, čas dovolených a prázdnin. V posledních letech bývají léta hodně tropická a bohatá na bouřky. Přeji nám všem, abychom se obešli bez požárů, větrných poryvů a velkých srážek, které by nám letní období zkomplikovali.

Zároveň vám přeji krásné dovolené a chvíle odpočinku strávené tak, jak si sami nejvíce přejete.