SDH Osvětimany

Sběr železa

Již se stalo tradicí, že minimálně jednou ročně SDH Osvětimany pořádá sběr starého železného odpadu. V posledních letech probíhá v podzimním termínu, protože každý chce mít před hody uklizeno a my rádi pomůžeme.

Veškeré takto získané prostředky dále investujeme k nákupu potřebného vybavení, na hasičku a pro provoz sboru.

Hasičský bál

V roce 2014 byl uspořádán první Hasičský bál, který věříme že se zapsal do dějin - kdo by si nevzpomněl na legendární pánvičky :)

Od té doby pořádáme hasičský bál každým rokem, a to třetí sobotu v měsíci lednu. Na bále je možnost zakoupení občerstvení, alka i nealka v bohatém bufetu. Nechybí bohatá tombola. Každým rokem se o zábavu stará živá kapela, která hraje až do brzkých ranních hodin. Tradičním lákadlem večera bývají secvičené scénky, ve kterých si děláme srandu sami ze sebe.

Spoustu fotografií a videí můžete shlédnou v naší fotogalerii a videogalerii.

Soutěže

Jako každý správný sbor, i osvětimanský zápolí na poli sportovním. Dle situace je schopen poskládat až 3 družstva - mužské, ženské a muži nad 35 let.

SDH Osvětimany se pravidelně účastní Okrskových závodů, kde obsazuje první příčky napříč kategoriemi. Další oblíbenou akcí soutěžního týmu bývají Noční závody v požárním sportu v Újezdci.

Soutěžní družstva svou šikovnost s radostí předvádí na různých oslavách, výročích sboru, případně v okolí